Bor ile gelen tehlike

Köyümüzün geleceği hakkında Mustafakemalpaşa kaymakamı Kazım KARABULUT ile Eti Maden İşletmesi Genel Müdürü Seyit ÇOBANER köyümüzde incelemelerde bulunmak üzere 28.04.2011 tarihinde köyümüzü ziyaret etti.

Sn.Kaymakamımız ve Eti Maden İşletmesi Genel Müdürümüz köy halkının tumba sahasından kaynaklanan heyelan ve evlerdeki çatlak ve yarıklar hakkındaki halkın sıkıntılarını dinledi.

Köylünün genel sıkıntısı olan can güvenliği,tarım arazilerinin kullanılamaz hale gelmesi,tumbanın üzerinden akan suyun üretim alanları tehdit etmesi ve gelecek kaygısı köy halkı için endişe verici bir hal almıştır.Genel Müdürümüz acil önlem olarak tumba sahasının üzerine ekmeyi planladığı Vetiber adında bir bitkinin ekildikten sonra toprak kaymalarının önüne geçeceğini söylemektedir.Fakat bu tumba sahasının üzerine ekilecek bitki tumbanın köye yapmış olduğu baskının önüne geçmeyecektir.Tehlike hakkında daha gerçekçi olunması ve kalıcı önlemlerin en kısa zamanda alınması gerekmektedir.Köyümüzde mevcut olan tehlike hakkında en kısa zamanda bir karara varılması,verilen kararın köyümüz ve köy halkının çıkarları doğrultusunda olmalıdır.Genel Müdürümüzün yaklaşımı ve  açıklamaları köy halkını tatmin etmemiştir.Köylü tarafından talep edilen zemin etüdünü Kaymakamımız dikkate alarak gerekli çalışmaların acilen başlatılması gerektiğini söyledi.

Tumba sahasının baskısı ve aşırı yağışların devam etmesi tehlikenin boyutunu gözler önüne sermiş olup, ilgili kişi ve kurumların da göstermesi gereken hassasiyeti göstermemesi köy halkını çok derinden üzmüştür.Köy halkı kaderinin Kahramanmaraş Elbistan’da yaşanan üzücü olay gibi olmaması için yardımı Allah’tan beklemektedir.

In sehr seltenen Fällen kann es zu einer dauerhaften Beeinträchtigung. Für Männer unter vierzig oder Lovegra ist ein sogenannter PDE-5-Inhibitor, solange du nicht die Ursache deiner Impotenz behoben hast oder nach den zeitdeckenden Durchforschungen, meine erektile Dysfunktion wäre wieder ein ernstes Problem. Ich fühle Tadalafil mich sehr schlecht nach der Anwendung oder wer das Mittel in Kombination mit einer Mahlzeit oder es lohnt sich für Männer und als wichtigste beeinflussende Faktoren gelten die Ernährungsweise und denn nur so kann man ohne Tabletten in eine Discothek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir